Botanická zahrada v Teplicích představuje nový vzdělávací program pro MŠ

3.září 2022  |   Mgr. Libor Kudrna, DiS.  |   113x  |   3  |  

V pátek 3. 9. dopoledne byl představen pedagogické veřejnosti vzdělávací program „ušitý na míru“ mateřským školám. Jde o vlastně o hru, kdy děti sbírají kapičky, pomyslné body u jednotlivých zastavení na trase skleníky botanické zahrady. Program zdůrazňuje význam vody, půdy a dalších složek životního prostředí. Průběh hry je obestřen tajemstvím malých skřítků. Ti se dětem objeví až na samotném konci. Skřítek Bota a skřítčí holčička Nika v závěru předají dětem drobný dárek - rostlinky, jak jinak, které si budou moci pěstovat v mateřské škole. Reakce přítomných učitelek byla velmi příznivá. Mateřským školám bude vyhrazen celý prostor v čase, aby program nebyl nikým a ničím rušen. Mateřské školy se mohou přihlašovat pomocí jednoduché aplikace na webových stránkách botanické zahrady. Program je přístupný za cenu vstupného pro skupinu s minimálním počtem 10 dětí. Úvodního představení programu se zúčastnil i primátor města Teplice Hynek Hanza, jakož i zástupce projektu MAP ORP Teplice II. Na vytvoření programu přispěl částkou Kč 50 000,-- i náš projekt.

V pátek 3. 9. dopoledne byl představen pedagogické veřejnosti vzdělávací program „ušitý na míru“ mateřským školám. Jde o vlastně o hru, kdy děti sbírají kapičky, pomyslné body u jednotlivých zastavení na trase skleníky botanické zahrady. Program zdůrazňuje význam vody, půdy a dalších složek životního prostředí. Průběh hry je obestřen tajemstvím malých skřítků. Ti se dětem objeví až na samotném konci. Skřítek Bota a skřítčí holčička Nika v závěru předají dětem drobný dárek - rostlinky, jak jinak, které si budou moci pěstovat v mateřské škole.


Reakce přítomných učitelek byla velmi příznivá. Mateřským školám bude vyhrazen celý prostor v čase, aby program nebyl nikým a ničím rušen. Mateřské školy se mohou přihlašovat pomocí jednoduché aplikace na webových stránkách botanické zahrady. Program je přístupný za cenu vstupného pro skupinu s minimálním počtem 10 dětí.


Úvodního představení programu se zúčastnil i primátor města Teplice Hynek Hanza, jakož i zástupce projektu MAP ORP Teplice II. Na vytvoření programu přispěl částkou Kč 50 000,-- i náš projekt.


Náš Facebook

Kalendář akcí

Dnes je 25. června 2024
a svátek má Ivan.

Logo MŠMT Logo MAS Cínovecko
Webové stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Pokračováním s tím souhlasíte.